04:15

Co to jest wino słomkowe?

Aby zrobić wino słomkowe, białe winogrona są umieszczane na słomianych matach na 60 do 90 dni. Istnieją zapisy o winie słomkowym wytwarzanym przez starożytnych greckich rolników, a także tych z dzisiejszej Austrii. Jest to prawdopodobne, że praktyka zyskała popularność, ponieważ wynikający z tego wysoki poziom cukru ułatwił konserwację wina, a także dlatego, że pijący z tamtych epok cieszyli się smakiem.

Wino słomkowe jest wytwarzane z winogron, które są suszone z winorośli, w przeciwieństwie do wina z późnego zbioru, w którym pozostawia się winogrona, aby rozwinąć się na winorośli. Kiedy odcinają winorośl, zatrzymuje to proces dojrzewania, więc nie tracisz już kwasowości, gdy winogrona stają się słodsze. Koncentrujesz cukier, ale także koncentrujesz kwasowość.
Słoma przepuszcza powietrze wokół winogron, co zapobiega gniciu. Utrzymuje również owoce w czystości, jeśli zostaną umieszczone na polu lub w stodole, tak tradycyjnie suszono winogrona. Wiele winnic używa teraz plastikowych lub drewnianych regałów wyłożonych słomą, które są łatwiejsze do dezynfekcji.
Słoma pomaga w wentylacji, jeśli pomyślisz o misce z owocami, wilgoć zostanie uwięziona na dnie, a owoc najpierw zacznie pleśnieć”.


 

Obecnie wino słomkowe produkowane jest również we Francji, Austrii, Włoszech, Grecji, RPA, Nowej Zelandii i USA. 

Indywidualne pudełko na wino to wyjątkowy, spersonalizowany prezent, który pokocha każdy miłośnik wina i sprawia, że ​​wręczanie wina w prezencie jest wyjątkowym przeżyciem, które jest bardziej osobiste niż zwykłe wręczenie butelki. Możemy stworzyć wiele projektów z niestandardowym grawerem na opakowaniu lub drewnie, aby uczynić sprytny i przemyślany prezent korporacyjny. Możesz wygrawerować na nim datę, cytat, logo lub prawie wszystko, co przyjdzie Ci do głowy. Jeśli szukasz odrobiny dodatkowej energii, znajdź ulubione lub wymowne wino i po prostu włóż je do pudełka. Gotowe.


Copyright © Opakowania i kosze prezentowe , Blogger