01:00

Czym właściwie jest impreza z winem?

Wino. Przyjaciele. Zabawa. Miej te trzy składniki, a jesteś blisko tego, czego potrzebujesz na imprezę winiarską. Chociaż jest to luźny termin bez konkretnych zasad, istnieją pewne zwyczaje i elementy imprez związanych z winem, o których warto wiedzieć przed zorganizowaniem własnego.

Kieliszki:

To oczywiste, ale ważne. Zestaw dwunastu kieliszków do wina to łatwy i niedrogi zakup, który może przetrwać lata i przydaje się na wszelkiego rodzaju imprezach.

Zawieszki:

W grupie, w której wszyscy próbują tego samego rodzaju wina, goście mogą łatwo pomylić kieliszek innej osoby ze swoim. Zawieszki do wina eliminują ten problem, ponieważ są po prostu drobiazgami do przymocowania do kieliszka. Począwszy od domowych owijek z drutu i koralików, po przechowywanie zakupionych figurek - jest wiele opcji dla każdego.

Środki do mycia podniebienia:

Przekąski między łykami mogą zepsuć smak i aromat wina, więc weź kilka krakersów wodnych lub zwykłą bagietkę, której goście mogą użyć, aby stłumić smak poprzedniego łyku.
Staraj się unikać: zbyt wielu zapachów. Dziwna rzecz do rozważenia, ale świece zapachowe, perfumy, a nawet płyny mogą wpływać na wrażenia z degustacji wina. Podobnie jak w przypadku dress code'u, przyjacielskie przypomnienie przed wydarzeniem pomaga upewnić się, że żaden z gości nie wyróżnia się nieprzyjemnie w dziale zapachowym.

Wybór motywu

Jako gospodarz możesz wybrać temat przewodni swojego przyjęcia winiarskiego. Możliwości jest nieskończenie wiele, ale dobrze jest zaplanować jedną z nich, aby goście wiedzieli, czego się spodziewać. Nie każdemu wszystko się podoba. Zaproszenie osoby z gatunku „Cabernet or Bust” na imprezę o tematyce Chardonnay będzie prawdopodobnie spowoduje komplikacje. Skonsultuj się z lokalnym sklepem z winami, aby uzyskać poradę, ponieważ są one jednym z najlepszych zasobów pomagających w dopracowaniu szczegółów. Oto kilka pomysłów na motywy:

Regionalny:

Wino oparte na lokalizacji jest powszechne ze względu na różną jakość produkcji winogron w zależności od miejsca ich uprawy. Jednym z pomysłów jest wybranie określonego obszaru i spróbowanie szerokiej gamy win z tego regionu. Drugim jest wybranie określonego rodzaju wina i wypicie każdej butelki inny region.

Sezonowy:

Niektóre wina są lepsze od innych w określonych porach roku, a impreza winiarska to doskonała okazja do odkrywania win sezonowych. Zależy to w dużym stopniu od miejsca zamieszkania i rodzaju wina, którego szukasz, więc ten może wymagać nieco więcej badań.

Budżet:

Utwórz przedział cenowy, do którego muszą należeć wszystkie Twoje butelki. To świetny sposób na przedstawienie znajomym ukrytych klejnotów i okazji, o których mogli nie wiedzieć.

Niespodzianka:

Przełóż wino do dzbanów przed przybyciem gości. Oznacz każde wino liczbą lub literą, aby je odróżnić, a następnie zacznij. Pod koniec nocy ujawnij tożsamość każdej butelki.

Parowanie żywności

Planując imprezę winiarską, najpierw wybierz swoje wina, ponieważ pary potraw będą w dużym stopniu zależały od tego, co pijesz. Jednak nie przemyślaj tego aspektu. Sama zamiana jednego sera na inny może mieć decydujący wpływ na sukces tej pary. Zarówno sklepy z winami, jak i ekskluzywne sklepy spożywcze są świetnymi zasobami do dopasowywania i równoważenia podniebień smakowych. Imprezy z winem zwykle rozpoczynają się późnym popołudniem lub późnym wieczorem, zwykle tuż przed lub po kolacji. Z tego powodu przekąski i przekąski są tradycyjną częścią imprezy. Utrzymuj to w prostocie, ale zachowaj to z klasą. Chcesz, aby jakość jedzenia odpowiadała jakości wina, więc nie poprzestawaj na solankach z serami i wędlinami. Wystarczy trochę wysiłku, a Twoi goście będą mogli zjeść pyszną przekąskę podczas całego wydarzenia.Czas na imprezę!

Najlepiej znasz swoich przyjaciół, więc poprowadź pokaz tak, jak uważasz. Niezależnie od tego, oto kilka pomysłów, na które warto zwrócić uwagę w dniu:

Długość:

Nigdy nie powinieneś czuć potrzeby pośpiechu na przyjęciu z winem, ale długość jest zawsze czymś, o czym należy pamiętać. Zwykle jesteś na zegarze przed kolacją lub przed snem, więc po prostu miej to z tyłu głowy, jeśli zaczniesz widzieć, jak ludzie częściej skubią lub ziewają.

Wielkość próbki:

W zależności od tego, ile rodzajów wina i butelek masz do dyspozycji, standardem są 2-3 uncje. Dzięki temu każdy może spróbować około pół szklanki każdego. Jeśli masz osiem butelek na przyjęciu, wszyscy piją około czterech kieliszków wina. W miarę upływu nocy zmniejszanie objętości nalewania może pozwolić każdemu na dalsze pobieranie próbek, unikając kaca następnego ranka.

Wymiana butelek:

To fajny dodatkowy element, który sprawi, że Twoja impreza będzie o wiele przyjemniejsza. Niezależnie od tego, czy wino na przyjęciu było w całości dostarczone przez Ciebie (albo jest całkowicie w porządku), niech każdy przyniesie butelkę na koniec nocy! Można to zrobić w całkowicie tajemniczy sposób, gdy każdy przyjeżdża z opakowaną butelką i losowo zamienia się z inną osobą. Inni wolą bardziej grę w stylu białego słonia. Jakkolwiek to zrobisz, nie ma złego sposobu. W końcu co jest lepszego na przyjęciu z winem, niż więcej wina?


Copyright © Opakowania i kosze prezentowe , Blogger