05:47

Wino w prezencie

To ta pora roku! Mnóstwo prezentów. Powszechny dylemat wiąże się z wyborem butelki wina na prezent. Przyznam, to trudne. Nie chcesz się pomylić. I większość win nie jest dostarczana z paragonem upominkowym.
Pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem przy podarowaniu wina w prezencie jest poznanie odbiorcy. Czy osoba jest przypadkowym znajomym, wieloletnim przyjacielem, członkiem rodziny, szefem lub koneserem wina? To robi ogromną różnicę.

Z przypadkową znajomością jest najłatwiej. Jest to szczególnie łatwe, jeśli ten znajomy jest imprezowym zwierzęciem. Prawdopodobnie po prostu wypiją wino, nie zastanawiając się nad tym. Nie pomylisz się, wchodząc do większości sklepów lub winiarni i kupując niedrogie popularne wino; Czerwony czy biały.

Ale z wieloletnim przyjacielem, bliskim członkiem rodziny lub szefem musisz wybrać lepsze wino. Najgorsze, co możesz zrobić, to nie docenić ich smaku w winie. Niestety łatwo kogoś urazić, podając mu bardzo proste lub niedrogie wino. Naprawdę nie jest trudno zaimponować tym ludziom. Po prostu patrz na górne półki, a na pewno znajdziesz coś, co się sprawdzi. A mówiąc „patrz na górne półki”, przekonasz się, że to właśnie tam sklepy zwykle przechowują ładniejsze wina. Tanie rzeczy są na dole wokół kostek. Polecam wybrać czerwone wino. Po prostu wydają się bezpieczniejszymi prezentami.

Wreszcie koneser dobrego wina. Naprawdę musisz znać ich preferencje dotyczące wina, aby kupić im wino. W przeciwnym razie radzę kupić im coś innego niż wino. Po prostu trudno je zadowolić.

W każdym razie, jeśli naprawdę stresujesz się zakupem butelki wina, zapytaj kogoś w sklepie. A jeśli nie możesz znaleźć doświadczonego sprzedawcy, poproś o rekomendację kogoś innego, kto robi zakupy w dziale win. Naprawdę. Byłbyś zaskoczony ilością ludzi, którzy wiedzą coś o winie, którzy robią zakupy w alejce z winami.

Wino może być wspaniałym prezentem, ale czy zdajesz sobie sprawę, że wybrane przez Ciebie wino mówi coś o Tobie? Jeśli chcesz, aby Twoja wiadomość brzmiała: „Widziałem to wino i pomyślałem, że Ci się spodoba”.

Zacznijmy od wina dla kogoś, kto na co dzień pije wino, kto nie wie zbyt wiele o winie. Wskazane jest, aby unikać skrajności i kupować wina, które nie są zbyt wymagające. Mam tu na myśli raczej młodego Tempranillo z rozwijającej się winnicy, a nie potężnego Garnacha z Priorato czy słodkiego niemieckiego Trockenbeerenauslese. Jeśli dana osoba nie jest zaznajomiona z tymi rodzajami win, nie doceni ich tak bardzo, jak osoba z większym doświadczeniem w winie.
Jeśli chcesz pokazać wyobraźnię w swoim wyborze, zamiast wydawać cały swój budżet na jedną butelkę, dlaczego nie kupić dwóch lub trzech różnych butelek za tę samą kwotę. Za każdym razem, gdy wyciągany jest korek z nowej butelki, pojawia się uczucie podekscytowania, oczekiwania i wdzięczności za prezent.Dodaj trochę stylu do wyboru, wybierając wino z innego kraju lub regionu obok lokalnego wina. Jest tak wiele dobrych win do wyboru. Tutaj, w Walencji, poszukaj czerwonego Monastrell i połącz go z Mourvedre (ten sam winogron) z południowej Francji lub z RPA.

Możesz zdecydować się na wybór wina ze znanej, prestiżowej winnicy. Winiarnie chcą, aby ich najlepsze wina były korkami pokazowymi, które nagradzają winem. Jednak często mogą być nadmiernie wydobyte i po prostu zbyt potężne. Zamiast kupować „topowe” wino, proponuję kupić drugie wina. Cena będzie znacznie bardziej przystępna, a wina będą bardziej przystępne i przyjemne.
Możesz dodać wino musujące. Łatwo wybrać znaną markę Cava lub Champagne, nie ma w tym nic złego, ale nie pokazuje wyobraźni. Więc wyjdź poza super marki, zapytaj w swojej okolicy lub w internetowym sklepie z winami o rekomendacje. Do wyboru jest wiele innych win musujących, takich jak „Cremant” z Francji czy Prosecco z Włoch. Prosta wstążka na butelce to przemyślany akcent.

Innym świetnym pomysłem na wybór wina na prezent, zwłaszcza na urodziny, jest wybranie rocznika z roku urodzenia danej osoby. Wiele przewodników po zabytkach dostarcza informacji o tym, jak różne odmiany zajmują różne miejsca na świecie z różnych lat.
Niezależnie od okazji zawijanie wina jako prezentu z kokardką lub innymi uroczymi dodatkami może zwiększyć emocje. Jedną z metod jest zakup prostej torby na prezent z winem, ale bądź kreatywny, jeśli chcesz. Kosze upominkowe z winem są zawsze doskonałym wyborem, ponieważ mogą zawierać krakersy, ser lub desery, które dobrze komponują się z winem.

Prezentowanie prezentu

Pamiętaj, że liczy się prezentacja! Dawając wino, nie należy trzymać butelki. Wybór ładnego opakowania będzie wyrazem troski, jaką wkładasz w wybór wina. Możesz rozważyć prezentację wina w koszu prezentowym z wykwintnymi serami, akcesoriami do wina lub czekoladkami.

Jakie dobre wino można podarować w prezencie?

Białe wina, takie jak Sauvignon Blanc, Chardonnay i Riesling, to dobry wybór na lato. Rose i Merlot to również dobry wybór. Na jesień potrzebujesz pełniejszych białych kolorów, takich jak dębowe Chardonnay lub Viognier. Nadal chcesz nieco lżejszego czerwonego wina, więc trzymaj się Pinot noir, Cabernet Franc, Merlot lub odmiany musującej.


Copyright © Opakowania i kosze prezentowe , Blogger