04:24

Błędy przy zakupie wina na prezent

Butelka wina może być prezentem dla każdego miłośnika wina lub trudnego krewnego, ale z mylącymi etykietami i rozpraszającymi oznakowaniami wybór butelki nie zawsze jest tak łatwy, jak się wydaje.

1. Brak przygotowania

Istnieje wiele witryn, blogów i nauczycieli, którzy mogą pomóc w uzyskaniu rekomendacji, więc jeśli czujesz się zagubiony, przed rozpoczęciem zakupów poszukaj informacji. Przewodniki po klasycznych regionach również informują o tym, co teraz pije lub co będzie wspaniałym dodatkiem do czyjejś piwnicy. 


2. Stronniczość marki

Znane nazwiska mogą być kuszące, ale w końcu zapłacisz wyższą cenę. Znajdź coś bardziej wyjątkowego w regionie o podobnym klimacie, używając tych samych winogron. Pinot Noir z Nowej Zelandii to świetna alternatywa dla Burgundii, a mieszanki Cabernet Sauvignon i Merlot z Chile są wspaniałym nowym światowym podejściem do Bordeaux.
 

3. Unikanie porad

Poproszenie sprzedawcy o pomoc to nieakceptacja porażki, to sprytne posunięcie. Prawdopodobnie będą oni dobrze wykształceni i spróbowali pełnego asortymentu, dzięki czemu będą mogli zapewnić najlepszą obsługę i dostosować swoją wiedzę do Twoich pragnień. Tak, chcą dokonać sprzedaży, ale Twoją satysfakcję będą dla nich bardziej cenić niż to, ile wydasz.
 

4. Zbieranie według wyglądu

Chociaż luksusowa etykieta może stanowić atrakcyjny prezent, nie mówi nic o winie, który się za nią kryje. Przeczytaj drobny druk, ponieważ dowiesz się najwięcej o tym, czego można się spodziewać po winie i historię jego produkcji. Każdy może zapłacić za najlepsze prace projektowe, ale to winiarz sprawia, że ​​produkt jest wspaniały.

5. Nie czyniąc tego osobistym

Pomyśl o osobie, dla której kupujesz, i wybierz butelkę, która będzie do niej pasować. Może to być wino z ich ulubionego miejsca na wakacje lub z miejsca, do którego desperacko się wybierają, lub może z winnicy, której nazwa w jakiś sposób do nich nawiązuje. Możesz nawet dołączyć kartę z informacją, dlaczego wybrałeś to konkretne wino. 


6. Poszukiwanie ofert specjalnych

Supermarkety często zwracają uwagę jasnymi znakami promocyjnymi przy butelkach, które muszą strząsnąć z półek, ale to nie znaczy, że są one dla Ciebie odpowiednie. Nie rozpraszaj się przecenionymi etykietami i nie spiesz się, przeszukując półki, aby znaleźć idealną butelkę za odpowiednią cenę. 


7. Kupowanie według ceny

Często zastanawiamy się, ile powinniśmy wydać na prezent na wino, ale uważaj na cenę. Najładniejsza butelka w ramach twojego budżetu niekoniecznie musi być najdroższą butelką na półce. Procesy produkcyjne, materiały do ​​butelkowania, podatki i popyt wpływają na koszt wina, więc cena nie ma bezpośredniego związku z jakością. Mniej znane regiony lub odmiany mogą oferować świetny stosunek jakości do ceny.


 

Copyright © Opakowania i kosze prezentowe , Blogger